Kalendarz wydarzeń Email help
Flat View
Rok
Widok miesiąca
Miesiąc
Weekly View
Tydzień
Daily View
Dzisiaj
Categories
Kategoria
Search
Szukaj
Gdańska Sztuka Interpretacji Muzyki Akordeonowej - Gdańsk

8 grudnia 2010 roku, odbędzie się już III edycja Gdańskiej Sztuki Interpretacji Muzyki Akordeonowej XX i XXI wieku. Po raz trzeci publiczność wysłucha prawykonań kompozycji w których główną rolę odgrywa akordeon. W ramach Gdańskiej Sztuki Interpretacji Muzyki Akordeonowe XX i XXI wieku odbędą się dwa koncerty. Pierwszy z nich (4 grudnia o godz.18)w sali koncertowej CKiS w Pruszczu Gdańskim oraz drugi (8 grudnia o godz.18) w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.

 

Wykonawcami koncertów będzie Orkiestra Kameralna Progress pod dyrekcją Szymona Morusa. Ten młody zespół, złożony głównie z absolwentów gdańskiej Akademii Muzycznej pomimo swojej, krótkiej działalności z powodzeniem prezentuje się na scenach Pomorza budując swa  artystyczną markę. W charakterze solisty wystąpi Paweł Zagańczyk. akordeonista, twórca Gdańskiej Sztuki Interpretacji Muzyki Akordeonowej.

 

W programie koncertów znajdą się utwory Bronisława Kazimierza Przybylskiego, Astora Piazzolli (ar. Krzysztof Olczak), Andrzeja Krzanowskiego, Mariano Moresa oraz prawykonanie kompozycji Pawła Kwapińskiego - studenta Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie kompozycji Andrzeja Dziadka.

 

7

 

Paweł Zagańczyk obecnie  pełni funkcje asystenta  w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka. Swoje umiejętności doskonalił także na pod okiem takich artystów jak Mika Vayrynen, Fridrich Lips, Klaudiusz Baran, Teodoro Anzellotti, Mikko Luoma. Współpracuje z Orkiestrą Filharmonii Bałtyckiej i  Teatrem Wybrzeże. Występował pod batutą takich dyrygentów, jak Michał Nesterowicz, Jerzy Maksymiuk, Bohdan Jarmołowicz, Maja Metelska oraz Janusz Przybylski.

Na swoim koncie ma występy na estradach wielu miast Polski. W grudniu 2006 roku koncertował jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Sali Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. W 2007 roku został  Laureatem Plebiscytu Publiczności IV edycji Muzycznego Forum Młodych. W czerwcu 2009 wystąpił z orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku w ramach koncertu dyplomantów Akademii Muzycznej. Publiczność oklaskiwała go również za granicami kraju: na Litwie, Słowacji, Estonii, Niemczech i Szwajcarii. Wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach m.in. w Mławie, Piotrkowie Trybunalskim, Przemyślu, Giżycku, Chełmie, Sanoku, Szczecinie, Czechowicach Dziedzicach, Popradzie (Słowacja). Paweł Zagańczyk gra na instrumencie włoskiej firmy Ballone Burini.


Paweł Kwapiński – w 2007 roku ukończył z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie gitary. Jako instrumentalista zdobył szereg pierwszych nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Koncertował w Polsce oraz poza jej granicami. Obecnie studiuje kompozycję w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie kompozycji prof. Andrzeja Dziadka. Ma na swoim koncie szereg wykonań swoich kompozycji solowych, kameralnych oraz symfonicznych (ostatnio z Filharmonią Bałtycką).


Koncert realizowany jest ze stypendium

Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka oraz

stypendium kulturalnego Prezydenta Miasta Gdańska.

Miejsce : Ratusz Staromiejski w Gdańsku godz. 18
źródło: www.zaganczyk.com.pl

Wróć

Kalendarz

poprzednim miesiącu grudzień 2010 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2 3 4 5
week 49 6 7 8 9 10 11 12
week 50 13 14 15 16 17 18 19
week 51 20 21 22 23 24 25 26
week 52 27 28 29 30 31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU!     fb